Янгиликлар / Аёллар футболи

Аёллар чемпионати: Ғолиб ва совриндорлар аниқланди

15.11.2019 23:42 | Аёллар футболи

Бугун аёллар жамоалари ўртасидаги мамлакат чемпионатида иккинчи босқичнинг сўнгги, 14-тур учрашувлари бўлиб ўтди.  

Сўнгги турда “Қизилқум-Гули”ни мағлуб этган “Севинч” жамоаси якунда 36 очко жамғарди ва ўз тарихида 13-марта Ўзбекистон чемпионига айланди.

Кумуш медаллар эса 35 очко тўплаган "Бунёдкор-W"га, бронза медаллари эса "Сўғдиёна-W"га насиб этадиган бўлди.

Аёллар чемпионати / Иккинчи босқич / 14-тур

15 ноябрь, жума

СЕВИНЧ – ҚИЗИЛҚУМ-ГУЛИ 4:0

Қарши. “Геолог” стадиони. 67 томошабин

Ҳакамлар: Илья Илин, Александра Кончикова, Дарья Снеткова, Артём Калинин

Назоратчи: Иброҳим Шарипов

Комиссар: Дилдора Ҳолбоева

Голлар: Мафтуна Шоимова, 30 (1:0), Лайло Шодиева, 34 (2:0), Шаҳноза Қурбонова, 45+1 (3:0), Мафтуна Шоимова, 50 (4:0)

Огоҳлантиришлар: Шодия Тошева, 59 – йўқ.

 

МЕТАЛЛУРГ-W – БУНЁДКОР-W 1:0

Янгиер. “Янгиер” стадиони. 105 томошабин

Ҳакамлар: Аҳрол Рисқуллаев, Кристина Середа, Шавкат Раҳматов, Ҳусан Худойбердиев

Назоратчи: Ноил Лутфуллин

Комиссар: Нигора Абидова

Гол: Дилдора Нозимова, 20 (1:0)

Огоҳлантиришлар: Нозима Камолтоева, 90+1 – Зумратжон Назарова, 26, Марина Моисеева, 78.

 

СЎҒДИЁНА-W – АГМК-W 2:1

Жиззах. “Сўғдиёна” қароргоҳи. 42 томошабин

Ҳакамлар: Эдита Миробидова, Зилола Раҳматова, Маржон Раҳматқулова, Музаффар Файзуллаев

Назоратчи: Андрей Тамбовцев

Комиссар: Юлия Панина

Голлар: Диёрахон  Хабибуллаева, 6 (1:0), Мадина Юсупова, 34 (1:1), Диёрахон Хабибуллаева, 90+5 (2:1)

Огоҳлантиришлар: Нафиса Набиқулова, 33, Холида Дадабоева, 43, Екатерина Салникова, 73 – Камила Зарипова, 43

Четлатиш: Камила Зарипова, 68 (иккинчи сариқ, АГМК-W).

 

ПАХТАКОР-WЛОКОМОТИВ-W 4:3

Тошкент вилояти. “Қибрай” стадиони. 37 томошабин

Ҳакамлар: Акмал Раҳимов, Акбар Пўлатов, Адҳамжон Рихсибоев, Жалолиддин Ҳусниддинов

Назоратчи: Владимир Штерн

Комиссар: Азиза Татлимуратова

Голлар: Мадина Воҳидова, 37 (1:0), Зебинисо Халимова, 39 (1:1), Мадина Воҳидова,  53 пенальтидан, 53 (2:1), Рўзихон Асқарова, 64 пенальтидан (3:1), Кристина Чунакова, 65 (4:1), Камола Бердиева, 88 (4:2), Жасмина Абдуғаниева, 90+3 (4:3)

 

Огоҳлантиришлар: Рўзихон Асқарова, 37, Лидия Сема, 44, Мадина Воҳидова, 82 – йўқ. 

 

Тўпурарлар

1. Диёрахон Хабибуллаева ("Сўғдиёна-W) - 45 та гол (+2 та пенальтидан)

2. Людмила Карачик ("Бунёдкор-W") - 42 (+2)

3. Камила Зарипова (АГМК-W) - 30 (+3).

 

Аёллар чемпионатида ғолиб чиққан жамоалар

1995 - "Чеҳра" (Тошкент)

1996 - "Баҳо" (Тошкент)

1997 - "Андижанка" (Андижон)

1998 - "Дилноза" (Тошкент)

1999 - "Андижанка" (Андижон)

2000 - "Андижанка" (Андижон)

2001 - "Гулбаҳор" (Наманган)

2002 - "Андижанка" (Андижон)

2003 - "Андижанка" (Андижон)

2004 - "Севинч" (Қарши)

2005 - "Андижанка" (Андижон)

2006 - "Севинч" (Қарши)

2007 - "Севинч" (Қарши)

2008 - "Севинч" (Қарши)

2009 - "Севинч" (Қарши)

2010 - "Севинч" (Қарши)

2011 - "Севинч" (Қарши)

2012 - "Севинч" (Қарши)

2013 - "Севинч" (Қарши)

2014 - "Севинч" (Қарши)

2015 - "Севинч" (Қарши)

2016 - "Севинч" (Қарши)

2017 - "Металлург-W" (Бекобод)

2018 - "Бунёдкор-W" (Тошкент)

2019 - "Севинч" (Қарши)

Жамоа Ў Т-Н О
1 Пахтакор 22 36-12 47
2 Локомотив 22 35-21 40
3 Бунёдкор 22 35-26 40
4 Навбаҳор 22 29-18 37
5 Металлург 22 24-29 33
6 Бухоро 22 23-28 32
7 Қўқон-1912 22 21-20 28
8 АГМК 22 26-28 26
9 Насаф 22 21-28 26
10 Қизилқум 22 20-29 23
11 Сўғдиёна 22 17-32 17
12 Нефтчи 22 12-28 15

Тўпурарлар

Футболчи Гол
1 Исмоил Гонсалвеш 12
2 Жавлон Иброхимов 10
3 Тиаго Безерра 10
4 Марат Бикмаев 9
5 Йован Жокич 8
6 Мурод Ҳолмуҳаммедов 8
7 Зохид Абдуллаев 7
8 Элгужа Григалашвили 7
9 Филип Раевац 6
10 Сардор Рашидов 6